Otomatik Bariyer

Kamu kurum ve kuruluşları girişleri için, otopark, apartman ve site, endüstriyel tesis gibi daha pek çok alan için tercih edebileceğiniz bariyer sistemi 24 Volt DC akım ile çalışmaktadır. Açılma ve kapanması esnasında kullanılan switchlerin ayarlanabilir özelliği bulunmakla birlikte engel tanıma özelliğiyle de güvenli kullanımlarınıza uygun olarak otomatik kollu bariyer güveninize kalıcı bir itimat sağlayacak. Harici akü bağlantısı yapılarak da kullanılabilecek olan mekanizma olası bir güç kesintisi durumunda kesintisiz kullanım imkanını sizlere sunuyor.

Otomatik geçiş sistemlerine uygunluğunun yanında iki bariyer ile senkronize de çalışabilecek olan bariyer modeli ıp54 koruma sınıfına da dahil edilmiştir. %80’e varan çalışma sürekliliğinde tercih ettiğiniz alanlarda yoğun kullanımlara uygun olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz bariyer -20 derece ile 50 derece arasında çalışma ortam sıcaklığında sorunsuz çalışma performansı ile rahatlığı ve konforu bir arada yaşamanızı sağlıyor.

Güçlü yay yapısında zengin aksesuar seçeneklerinden de faydalanarak kullanımda konforu maksimum düzeye çıkaracağınız işlevsel özellikler ön plana çıkacaktır. Uzun yıllar kullanımlarınıza dayanım gösterecek kapasitede sağlamlığı ile estetik dizaynını yıllarca koruyan kollu bariyer  bütçenize sağladığı tasarruf ile de memnuniyetinize kalıcı bir itimat oluşturacak.

Otomatik Bariyer Sistemleri

Son on yılda çok popülerlik kazanmıştır ve kullanımı kesinlikle artan sayıda fayda göstermektedir. Aslında otomatik bariyer sistemlerinin bir bütün olarak herhangi bir işletmeye veya şirkete sağlayabileceği pek çok fayda vardır. Bu faydalar, işi eskisinden daha başarılı hale getirmeye kesinlikle katkıda bulunur. Aşağıda bu tür bir sistemden beklenebilecek bazı faydalar verilmiştir.

Yaygın olarak kullanılan otomatik bariyer sistemleri geniş alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu, otoparklar, endüstriyel alanlar ve daha pek çok yere kurulabileceği anlamına gelir. Araçların hareket sürecinde herhangi bir soruna yol açmadan hızlı bir şekilde hareket etmesini sağlar. Otoparklar, endüstriyel alanlar ve daha pek çok alanda araçların güvenli ve rahat hareket etmesini sağlar. Çoğu kişinin kullandığı bu geniş alanlarda araçların etkin ve rahat hareket etmesini sağlar. Otomobil kepengi otomatik sistemlerinden beklenebilecek en popüler faydadır. Bu tür bir sistemle, bu sistemlerden geçen herhangi bir otomobil kesinlikle sorunsuz bir seyahate sahip olacaktır.

Çoğunlukla her türlü araca takılabilen RFID etiketlerinin kullanılmasıyla yapılır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu RFID etiketleri, otomobillere kolayca takılabilen küçük vericilerdir. Bu etiketler takıldığında, araçların sistemleri, otoparkın girişine yakın bekleyen veya hareket eden arabalar olduğunu bilecektir. Böylece, gelen herhangi bir araçtan önce sürücü, bu RFID etiketlerinden herhangi birinin takılı olup olmadığını kontrol etme şansına sahip olacak.

Bariyer çeşitleri birçok şirket tarafından da yaygın olarak kullanılmaktadır. Otomatik bariyer çeşitleri, çoğu şirket tarafından da yaygın olarak kullanılmaktadır ve bu da onu daha da popüler hale getirmektedir. Bu durumda, bu yoğun nüfuslu alanları korumak için otomatik bir bariyer sistemi kullanılır. Farklı ihtiyaçlar için farklı tipte tasarlanmıştır. Örneğin, temel olarak araç trafiği için kullanılan yer altı bariyerleri olduğu gibi hem uzun hem de kısa binalarda kullanılabilen yükseltilmiş bariyerler de vardır.

Aynı şekilde çelik kablolar kullanılarak oluşturulan yer altı kablo bariyerleri de bulunmaktadır. Ayrıca, üçüncü bir tarafça kurulabilen kablosuz bariyer sistemleri de vardır. Uzun vadede, uygun maliyetlerle en iyi korumayı sağlayabilecek olanı seçmek için bariyer çeşitleri arasında gereksinimlerinizi karşılaştırmak ve değerlendirmek önemlidir. Bunun dışında, bu otomatik trafik kontrol ve park yeri ışıklarının maliyet etkinliği, bu sistemin kullanımını yönlendiren bir diğer önemli faktördür. Özel ve devlet kurumlarının çoğu, yetkisiz girişleri önlemek için güvenli park yerleri sağlamak için bunlardan yararlanmaktadır.

Bu bariyerlerin, etrafındaki en güvenilir güvenlik önlemlerinden biri olarak kabul edildiğini de belirtmekte fayda var. Sonuç olarak, ücretsiz park yeri sağlamak ve istenmeyen ziyaretçileri dışarıda tutmak için bunları kurmanız tavsiye edilir.

Otomatik Bariyer Fiyatları

Otomatik bariyer fiyatları ile ilgili bir yorum yapabilmek için ilk önce otomatik bariyer çeşitleri arasından hangisinin tercih edildiğini bilmek gerekmektedir. Otomatik bariyer fiyatları farklı çeşitler arasından ne miktarda olduğunu, bunların kullanım farklılıkları ve birbirlerine kıyaslandıklarında fayda ve zararlarını öğrenmek için Hermes firmasını arayabilirsiniz.