ENDÜSTRİYEL SEKSİYONEL KAPI ÇEŞİTLERİ VE FİYATLARI

Endüstriyel seksiyonel kapıları ergonomik ve yenilikçi fikirleri ile sektöre değişim ile ilgili ivme katmaktadır. Ürünleri montaja hazır şekilde müşterimize paketli olarak gönderilmektedir. Verilen sipariş doğrultusunda panel ve donanım aksesuarları hazırlanır. Kapıların kullanım yerlerine ve amaçlarına göre endüstriyel kapılar pencereli ve servis kapılı olarak üretilebilmektedir. Endüstriyel kapı fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PANELLER – ITALPANNELLI / İTALYA

İç ve dış tarafında 0,50 mm kalınlıkta galvaniz kaplı boyalı sac bulunan ve içerisinde 43,3 kg /m3 poliüretan izolasyon malzemesi kullanılan sandviç yapıdaki panellerdir.Kullanulan köpüğün CFCs Free ve B2 yanmazlık özelliği vardır.Panel kalınlığı 40 mm olup yükseklik ölçüsünde ise birbirlerine alternatif olarak 500mm ve 610 mm ebatlarında paneller mevcuttur.

Paneller ‘’finger-saving’’ olarak da adlandırılan parmak sıkışmasını önleyecek bir dizayn kullanılarak tasarlanmıştır(EN12604).Panellerin birleşme yerlerinde yalıtım sağlamak amacı ile özel dizayn edilmiş Panel üzerine imalat aşamasında takılan ‘’Thermal Bridge’’ olarak adlandırılan ısı köprüsü sağlayan contalar bulunmaktadır.Bu contalar ile yalıtımda maksimum verim sağlanmaktadır.Rüzgar dayanımı 90 km/h’tir.Rüzgar dayanımını arttırmak için 5500mm den daha büyük kapılara galvanizli çelik saçtan üretilen rüzgar barları kullanılmaktadır.

Panellerin iç ve dış yüzeyi gofraj deseni olup,enine hadveler ile mukavemet arttırılmıştır.Panel rengi stardart RAL 9010 benzeri olarak fabrikasyon polyester boyalı şekilde üretilmiştir.İç dolgu malzemesi olarak kullanılan poliüretan yüksek seviyede ısı ve ses izolasyonu sağlayıp su bazlı olması nedeni ile 1.sınıf doğa dostu yapısıyla çevreyi kirletmemektedir.

  • Panel yükseklikleri      610 mm – 500 mm
  • Panel ağırlığı 10,5 Kg / m2
  • Panel kalınlığı 40 mm
  • Montajlanmış kalınlık 43 mm
  • Poliüretan yoğunluğu  43,3 kg / m3
  • Poliüretan özelliği    CFC Free – B2
  • İç sac kalınlığı 0,5mm +- 0,010 mm
  • Dış sac kalınlığı 0,5mm +-0,010 mm
  • Isı izolasyon değeri K=1.51 w / m2k
  • Ses izolasyon değeri  RW=26 db

Endüstriyel seksiyonel kapı iki cidarlı ve 40 mm yüksekliğinde rijit tek kapılı olarak tasarlanmıştır.

Her zamanki gibi, özel bir UV dirençli PU köpük çekirdek ile yoğun bir şekilde yüklenmiştir ve bu nedenle en yaygın olarak depolarda ve lojistik merkezlerinde, tarım endüstrilerinde veya spor kulüplerinde bulunurlar.

Ayrıca yük konteynerleri, hastane odaları, bekleme alanları ve montaj hatlarının girişleri için birincil giriş olarak kullanılırlar.

Endüstriyel seksiyonel kapı malzemesi olarak genellikle bir alüminyum çerçevenin yanı sıra termal olarak yalıtılmış polistiren (HES) levhalar kullanır.

Kapının ısı yalıtımlı çekirdeği, üstün ısı yalıtımının yanı sıra güvenlik de sağlar. Salıncak asılı, yukarı yuvarlanma veya aşağı sallanma gibi çeşitli stillerde mevcutturlar.

Kayar kuzenlerine kıyasla, çekirdeğin sağlamlığı ve daha ağır olması nedeniyle daha iyi güvenlik sağlarlar. Ayrıca sürgülü muadillerine göre daha uzun ömürlüdürler.

En iyi kalite ve uzun süreli performans için ağır hizmet tipi polyester (HDPE), galvanizli veya izolasyonsuz seksiyonel çelik kapılar gibi kaliteli malzemelerden üretilmiş kapıları satın almanız önemlidir.

Bu kapılar oldukça verimlidir ve depodaki büyük miktarda ısı kaybını önleyebilir. Patlamalar, makine arızası, tavandan düşen döküntüler veya diğer dış etkenler gibi fiziksel hasarları önleyebilirler.

Alüminyum ve yüksek karbonlu polivinil klorür (HVC) gibi güçlü ve dayanıklı malzemelerden yapılırlar ve bu nedenle çok etkili ve ekonomiktirler.

Bu kapılar, patlama, makine arızası, tavandan düşen döküntü veya diğer dış etkenler gibi fiziksel hasarları önleyebilmektedir.

Endüstriyel seksiyonel kapı sistemleri; mağazalar, depolar, ticaret merkezleri, depolar, giyim butikleri ve yemek alanları için idealdir.

Mağazadaki sıcaklığı düzenlemek ve kalite, güvenlik ve hijyen sağlamak için verimli bir yol sağlar. Sıcaklık kontrolü, güvenlik hatta toza karşı koruma gibi ihtiyaçlarınıza özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş kapı sistemleri satın almanız gerekmektedir.

Bu tip bir kapı seçtiğinizde, işyerinizin güvenlik yönetim ekibi tarafından bilgilendirildikten sonra kapıyı kapatarak mağazanızı herhangi bir patlama nedeniyle oluşabilecek hasarlardan koruyabilirsiniz.

Mağazanızın sorunsuz bir şekilde işlemesini istiyorsanız, alüminyum kapıya kıyasla çelik kapı tercih etmeniz daha iyi bir fikirdir.

Çelik kapılar daha fazla güç ve sağlamlık sunabilmekte ve ayrıca daha fazla darbe emebilmektedir.

Dükkanda çalışanlarınız varsa, dükkanın içindeki sıcaklığı ayarlayabildiğiniz için çelik seksiyonel kapı sistemleri almanız onlar için iyi olur. Bu, oda içindeki hava sirkülasyonu düzenlenerek ve endüstriyel seksiyonel kapı yardımı ile yapılabilir; ayrıca odaya giren ve çıkan insanların giriş ve çıkışlarını da kontrol edebilirsiniz.

Yukarıda sayılan tüm faydaların yanı sıra, endüstriyel seksiyonel kapınızın kullanım ömrünü de arttırarak, oda sıcaklığını sabit bir seviyede tutabilir, nemi içeride yüksek seviyede tutabilirsiniz.

Daha iyi bir seçenek isterseniz, daha ekonomik ve uygun Seksiyonel kapı fiyatları için dayanıklı, paslanmaya karşı dayanıklı ve yangına karşı yüksek dirençli oldukları için alüminyum seksiyonel kapılardan seçmek daha iyidir.

Yukarıda bahsedilen tüm faydaların yanı sıra, kolay kırılmadığı için diğer malzemelere kıyasla alüminyum tercih etmek her zaman daha iyidir.

Yüksek sıcaklıklara dayanabildiklerinden endüstriyel kapılara ekstra özen gösterilmesine gerek yoktur. Bu nedenle, ticari tesisleriniz için en ekonomik ve uygun fiyatlı malzeme arıyorsanız, alüminyum tercih edin.