Otomatik kepenk sistemleri, güvenliği sağlamak için kullanılan, motorlu bir sistem ile açılıp kapanabilen kepenk sistemleridir. Bu sistemler, iş yerleri, depolar ve diğer ticari alanlar için kullanılabileceği gibi evler için de kullanılabilir.

Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik kepenk sistemleri, başta güvenlik olmak üzere konfor ve pratiklik gibi önemli avantajlar sağlar. Motorları sayesinde insan gücüne gerek olmadan çalışırlar. Sadece bir tuşa basılara açılıp kapanmaları, kullanımlarını kolaylaştırır.

Bu sistemler tek cidarlı olup, geniş açıklığı olan mekanlar için ideal çözümler üretir. Kapının boyutlarına göre 0,80-1,00-1,20 mm et kalınlıklarında galvanizli çelik malzemeden üretilir. Pencereli ve mikro delikli çeşitleri ile farklı kullanım alternatiflerine cevap verir.

Işık, ses ve hava sirkülasyonunun zorunlu olduğu alanlar için mikro delikli panel en ideal seçenektir. Ayrıca mikro delikli panel transparan özelliğinden dolayı vitrinlerin estetik görünümlerini korur. Mekânı içten ışıklandırmak sureti ile içerideki görüntüyü dışarıya gösterir.

Kısacası otomatik kepenk çeşitleri, farklı ihtiyaç ve beklentilere çözüm üretecek yeterliliktedir. Kullanıldığı alanların güvenliğini sağlarken, hava sirkülasyonu ve estetik görünüm gibi diğer ihtiyaçlarını da etkin olarak karşılar.

Otomatik kepenk sistemleri güvenliği sağlama konusunda etkili çözümler üretir. Dayanıklı yapıları sayesinde iş yerlerine ve kullanıldığı diğer alanlara istenmeyen kişilerin girmesini engellerler. Ayrıca şiddetli rüzgar ve benzer doğa olaylarına karşı da etkili koruma sağlarlar.

Otomatik kepenkler, manuel kepenklere göre daha kolay kontrol edilebilir. Uzaktan kumanda veya otomatik sensörlerle açılıp kapanabilirler. Ayrıca otomatik kepenkler, daha hızlı açılır ve kapanır. Bu özelliği sayesinde zamandan ve işten tasarruf edilmesini sağlarlar.

Bu sistemler, yüksek mukavemet gücüne sahip çelik ve alüminyum gibi malzemelerden yapılır. Galvaniz kaplama sayesinde korozyon veya benzeri türden bir olumsuzluğa maruz kalmaları söz konusu değildir. Çok uzun yıllar yapılarını korurlar ve görünümleri bozulmaz.

Hermes tarafından sizlere sunulan yüksek kalitedeki kepenk sistemlerini tercih ederek, sizler de bu avantajlardan yararlanabilir ve güvenliğe dair endişelerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Otomatik Kepenk Çeşitleri

Otomatik kepenk çeşitleri, kullanım amaçlarına ve yapıldığı malzemelere göre farklılık gösterir. Bu alandaki ihtiyaç ve beklentilerin karşılanması için günümüzde kullanılan çok sayıda farklı kepenk çeşitleri vardır. Bu kapsamda firma olarak güvenlik kaygılarının ve diğer ihtiyaçların karşılanması için sizlere farklı seçenekler sunuyoruz.

Çelik Kepenk Profil Çeşitleri

Galvanizli çelikten üretilen bu kepenkler, yüksek mukavemet gücüne sahiptir ve güvenliği etkili olarak sağlar. Çelik kepenk profili çeşitleri arasından öne çıkanlar şu şekildedir:

 • HRS 110

HRS 110 Çift cidarlı her biri 0,60-0,80 mm et kalınlığında 2 adet galvanizli çelik profilden üretilir. İçi taş yünü izolasyonludur. Esnemez, güçlü rüzgarlara karşı dayanıklı olup, aynı zamanda ısı kesişi ile enerjiyi arttırır. Merkezi ısıtma-soğutma sistemi olan binalarda, ses izolasyonunun önemli olduğu mekanlarda kullanılır.

 • HRS 120

Patlayıcı ve yanıcı maddelere, rüzgar, kar ve yağmur gibi kötü hava şartlarına karşı kavisli yapısı itibari ile mukavemetlidir.

 • HRS 80

Tek cidarlı özel form verilmiş, galvanizli çelik malzemeden, kapının boyutlarına göre 0,80-1,2 mm et kalınlığında üretilir. Bombeli yapısı itibari ile mukavemetlidir. Her tip motor ve boruya göre kullanılabilir. Diğer panellere göre sarımı küçüktür ve daha az yer kaplar.

 • Baza Profili (Nallık)

Baza profili (nallık), en az 1,20 mm ve üstü et kalınlığında ST 37 galvanizli çelik malzemeden üretilir.  Kapı eteklerine monte edilen ve kapıda kullanılan panel et kalınlığı ince olsa dahi, bu profiller sayesinde kapının rüzgâra karşı daha mukavim olması sağlanır. Bu profillere monte edilen özel fitiller ise kapı ile zemin arasındaki pürüzleri kompanse ederek düzgün bir duruş ve sızdırmazlık sağlar.

Kullanılacak oluklu kılavuz tipi montaj yerinin durumuna ve seçilecek panel tipine göre farklılık gösterir. Oluk içine monte edilen özel fırça ve lastik fitiller, panel ve çalışma kılavuzu arasındaki sürtünmeyi minimuma indirerek rahat ve sessiz bir çalışma sağlar.

File Kapı Tipleri

Otomatik kepenk çeşitleri arasındaki bir diğer seçenek ise file kapı tipleridir. File şeklinde bir görünüme ve yapıya sahip olan bu sistemler, birçok alanda kullanılabilir. Sizlere sunmuş olduğumuz file kapı seçenekleri şu şekildedir:

 • F16 İç Boru

1.5 mm et kalınlığında elektro-galvaniz borudur. Dış boru; eloksallı alüminyum malzemeden imal edilir. Bağlantı lamaları, 4 mm kalınlığında termiklenmiş alüminyum kullanılarak daha mukavemetli hale getirilmiştir.

Paslanmaz özellikteki malzemelerden üretildiği için görüntüsü kesinlikle bozulmaz. Bu özelliği sayesinde vitrin önünde ve gerisinde kullanılabilir. Her montaj tipine uyum sağlayabilen modern ve şık görünümlü bir modeldir.

 • F13 iç boru

1,5 mm et kalınlığında elektro-galvaniz borudur. Dış boru; yine eloksallı alüminyum malzemeden üretilmiştir. Bağlantı lamaları, 3 mm kalınlığında termiklenmiş alüminyum ile daha dayanıklı hale getirilmiştir.

Modern ve şık görüntüsü ile eski klasik file kepenklere alternatif yeni bir modeldir. Paslanmaz malzemelerden üretildiğinden görünümünü korur. Ayrıca uzun kullanımda boya gerektirmez. Bu bakımdan ekonomik bir seçenek olarak dikkat çeker.

Otomatik Kepenk İzmir

Otomatik kepenk İzmir çeşitleri, işletmenizin güvenlik endişelerini giderme ve sizlere kullanım kolaylığı getirme konusunda oldukça başarılıdır. Otomatik kepenk sistemleri ile iş yerinizi, deponuzu veya ihtiyaç duyduğunuz diğer alanları daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Mağazanıza giren ve çıkan insan akışını düzenlemenize izin veren tekli çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun haricinde ayrı ayrı kontrol edilen birden fazla kapı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Her iki durumda da dükkanlar için otomatik kapı sistemi, mağazanıza kimin girip çıkacağını kontrol etme konusunda son derece etkili ve güvenli bir mekanizmadır.

Sizlere sunmuş olduğumuz otomatik kepenk çeşitleri, herhangi bir acil durumda personelinizin hızlı bir şekilde yardım çağırmasını sağlayacak bir tuş takımı ve panik düğmelerine sahiptir. Bu özellik ile iş yerinizin güvenliğini çok daha üst düzeye çıkarmış olacaksınız.

Mağazalar için farklı stil ve renk seçenekleri de vardır. Böylece genel görünümünüze uygun olan seçeneği kolayca bulabilirsiniz. Mağazanızın konumuna, bulunduğu bölgeye ve konseptine bağlı olarak renkli seçeneklere de yönelebilirsiniz. Böylece güvenlik kaygılarınızla birlikte estetik kaygılarınızı da giderme imkanı yakalamış olursunuz.

Otomatik kepenk İzmir, mağazanızın dış alanlarını aydınlık tutmanızı sağlayacak ve gece boyunca iç alanları kapatırken bol görünürlük sağlayacaktır. Bazı otomatik kepenkler, gece yarısı tüm personeli uyandıran alarmlar gibi ek güvenlik önlemlerine sahiptir.

Otomatik Kepenk Fiyatları

İzmir otomatik kepenk çeşitleri, işletmelerin bütçelerini çok fazla zorlamadan ulaşabilecekleri fiyat aralığındadır. Hermes olarak sizlere yüksek teknoloji ürünü otomatik kepenk sistemlerini, en uygun fiyat avantajı ile sunuyoruz. Böylece hem iş yerinizin güvenliğini artıracak hem de bütçenizi zorlamayacaksınız. Otomatik kepenk fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Otomatik kepenk fiyatı, tercih edilecek sisteme bağlı olarak farklılık gösterecektir. Bunun yanında kapının boyutu, kurulum alanında yapılacak işlemler ve diğer detaylar da fiyatlar üzerinde etkilidir. Ancak firma olarak sizlere en uygun fiyat avantajını sunduğumuzu bilmenizi isteriz. Fiyatlar üzerinde etkili olan bazı unsurlar şu şekildedir:

 • Kullanılan malzemenin türü, kalınlığı ve kalitesi
 • Kepenk ölçüleri
 • Motor gücü
 • Sistemin genel tasarımı
 • Montaj ve kurulum
 • Ek özellikler

Bu sistemlerin ilk kurulum maliyetleri yüksek gibi görünmesine karşın, sağladığı avantajlar ve kolaylıklar dikkate alındığında, maliyetlerinin aslında çok yüksek olmadığı görülecektir. Zamandan ve işten tasarruf sağlamaları, iş yerlerine maddi açıdan da önemli kazanç sağlayacaktır. Uzun vadede maliyetlerini fazlasıyla çıkaracaklarına emin olabilirsiniz.

Otomatik kepenk sistemleri, kolay kuruluma sahip ürünlerdir. Elektrik işi ile ilgili olan kişiler, tek başlarına otomatik mekanizmayı kurabilir ve çalışır hale getirebilir. Bu kolaylık, kepenklerinizin çok kısa bir sürede kurulmasına ve kullanılmaya başlamasına olanak verir.

İzmir otomatik kepenk sistemleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.